Végül felragyogott a fény a NER egyik kiemelkedő szintjén – Ligeti.
Ám a végszavazás előtt a kormány saját, 50 oldalas törvényjavaslatához egy 45 oldalas kiegészítő módosítást nyújtott be, amit a fideszes többségű Törvényalkotási Bizottság (TB), majd a szintén kormánytöbbségű parlament habozás nélkül megszavazott. Ennek eredményeként csak a 2026-os választások után ismerhetjük meg a magántőkealapok végső tulajdonosait.
Ligeti Miklós kifejtette, hogy a magántőkealap konstrukciója önmagában nem jelent problémát. A gond inkább az, hogy a NER ezt a befektetési formát saját előnyére manipulálja, és ezzel a közpénzeket a saját baráti és családi körének gazdagítására használja fel. Ezt követően, a legnagyobb cinizmussal, egyszerűen megvonja a vállát, és azt állítja, hogy „üzleti ügyekkel nem foglalkozom”.
Ligeti Miklós hangsúlyozta, hogy illúzióinkat érdemes visszafogni, hiszen 2026 után a magántőkealapok végső tulajdonosainak adatai a NAV által kezelt nyilvántartásba kerülnek. Ezen információkhoz azonban a korrupcióellenes civil szervezetek és a témában nyomozó újságírók nem férhetnek hozzá. Ez különösen aggasztó, tekintettel arra, hogy az Európai Unió vonatkozó irányelvei kifejezetten a hozzáférés biztosítását írják elő.