Tedd különlegessé a szöveget: Tom Cruise, Bob és flip-flop: így érintkeznek egymással a légiutas-kísérők - Startlap Utazás Tom Cruise, Bob és a flip-flopok: a légiutas-kísérők különleges kommunikációja. A légiközlekedés világában, ahol a gyorsaság és a h


Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy a légiutas-kísérők hasonlóan a kommandósokhoz, egy sajátos kódnyelvet használnak. Néhányan már felfedték ezeket a titkokat, így most bepillantást nyerhetünk a furcsa kifejezések mögé!

Azok, akik rendszeresen repülnek, valószínűleg felfigyeltek arra, hogy a légiutas-kísérők gyakran olyan szavakat használnak, amelyek elsőre idegennek tűnnek. Valójában ezek titkos kódok, amelyek különböző feladatokat vagy helyzeteket jelölnek, amikkel a légiközlekedés során a személyzet gyakran találkozik – mutat rá a Roadster.hu.

Vannak olyan szavak, amelyek könnyen érthetők: például a "Bob". Ez a "best on board" rövidítése, ami magyarul annyit jelent, hogy "legjobb a fedélzeten", és általában egy vonzó utasra utal. A "Code Adam" kifejezés az eltűnt gyermekek azonosítására szolgál, míg a fedélzeti konyhát a "galley" néven emlegetjük. A "blue juice" pedig arra utal, hogy a mosdóban található víz szintjét frissíteni kell.

Vannak azonban olyan összetett kódok is, amelyek a kívülállók számára sokkal nehezebben dekódolhatók. A TUI egyik légiutas-kísérője, Miva nemrégiben egy TikTok-videót osztott meg, amelyben ezt mondja:

Zavarjuk meg a nem szakmabelieket... India Alfa Mike... Mike India Victor Alfa, Alfa November Delta Yankee Oscar Uniform?

Ha a kezdőbetűket kódnyelven összeolvassuk, akkor a következő üzenetet kapjuk: "Én Miva vagyok, és te?"

Egy másik légiutas-kísérő, Jennie, szintén megosztotta gondolatait a közösségi médián a szakmában használt titkos kódnyelvről: "Ha már utaztál repülőn, biztosan észrevetted, hogy a személyzet tagjai olyan kifejezéseket használnak egymás között, amelyek számodra talán ismeretlenek."

Például, ha a légiutas-kísérők L1, L2, R1 vagy R2 néven szólítják meg egymást, az arra utal, hogy különböző kijelölt zónákban tevékenykednek.

Hollywood nagyban hozzájárult a kódnyelv kialakulásához: Jennie szerint a Tom Cruise kifejezés például a tea-kávé kombinációra utal, az angol nyelvű kezdőbetűk alapján (tea-coffee). "Ez egy trükk, amivel megjegyezzük, hová kell vinni a teát és a kávét. Tom Cruise - T és C. Tea ide és kávé ide."

"Ha pedig azt hallod, hogy egy légikísérőnek flip flop-ot kellett csinálnia, kérlek, légy velük elnéző", magyarázza Jennie. "Ez azt jelenti, hogy éjszakai járaton dolgozott, nagyon keveset aludt és másnap reggel már egy másik gépen teljesített szolgálatot."

Related posts