Takács Péter véleménye szerint a Tisza Párt nem a Fidesszel, hanem a magyar betegekkel játszott el, amikor döntéseket hozott.

Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője, aki eddig itthon viszonylag ismeretlen volt, elképesztő módon, a magyar emberek kárára örömteljes kijelentéseket tett az Európai Parlamentben. Kifejezte, hogy egy rejtett alku született Brüsszel, a Tisza Párt, Magyar Péter, Ursula von der Leyen és Manfred Weber között. Ennek következményeként az Európai Unió blokkolja ötven magyar kórház felújítását, ami súlyos következményekkel jár a hazai egészségügy számára. "Brüsszel Péter" szerepe ebben a helyzetben különösen aggasztó.
- fűzte hozzá.
Harminchét kórház ötven telephelyét érintené a felújítási és új építkezési program, emellett harminchárom mentőállomás is épülne vagy újulna meg. Azonban a szükséges források politikai okokból még mindig nem érkeztek meg az Európai Uniótól - tájékoztatott az államtitkár. Hozzátette, hogy az érintett kórházak nevét nyilvánosságra hozza a Facebook-oldalán.
Mint mondta:
Tavaly nyáron a "Brüsszel emberei" alaposan körbejárták a magyar kórházakat, és már akkor szembetűnt, hogy az uniós helyreállítási és ellenállóképességi eszköz projekt (RRF) keretében megújítandó intézmények között válogattak. Szolnokon is megálltak, ahol a Hetényi Géza kórházat látogatták meg. Az intézmény sajnálatos módon 8,4 milliárd forint értékű fejlesztési forrástól esett el, amiért Brüsszel és a Tisza Párt "sunyi alakjának" tevékenysége okolható.
Takács Péter hangsúlyozta, hogy a kormánnyal és a Fidesszel való összecsapás helyett valójában a magyar kórházakat, orvosokat, szakdolgozókat és mentősöket érintett ez a helyzet. Ebből a forrásból ugyanis a munkakörülményeik javítására lett volna lehetőség, ami különösen felháborító, hiszen a legnagyobb kár a magyar betegeket érinti. A betegeknek ugyanis alapvető joguk van ahhoz, hogy megfelelő infrastrukturális körülmények között gyógyuljanak – tette hozzá.
A politikus hangsúlyozta, hogy céljuk, hogy minél több helyszínen megjelenjenek, és mindenütt bemutassák azokat a felújításokat, amelyek elmaradtak, késlekednek vagy éppen leálltak. Ennek hátterében az áll, hogy Magyarország nem jut hozzá a szükséges forrásokhoz a projektek megvalósításához.
Kiemelte, hogy számos egészségügyi fejlesztés valósulna meg, hiszen "900 milliárd forintnyi forrás állt rendelkezésre az egészségügy számára". Ezen kívül különböző projektetek, mint például útépítések, úthálózat bővítések, vasúti fejlesztések és ipari parkok fejlesztése is veszélybe kerültek. Az európai fejlesztési és felzárkózási alap keretében kerülne elszámolásra, amelyhez az Európai Unió közös hitelt vett fel. Hozzátette, hogy a magyar emberek és családok már elkezdték ennek a hitelnek a törlesztését, miközben a Tisza Párt és Brüsszel politikai játszmái miatt a szükséges forrásokat folyamatosan blokkolják.
Takács Péter egy érdekes megjegyzést tett, amikor úgy fogalmazott: "a helytartó személye változik, de a gazda ugyanaz marad". Ezzel rámutatott arra, hogy bár Dobrev Klára, a Momentum képviselője és Cseh Katalin után újra váltás történt, most Magyar Péter tölti be a helytartói szerepet. Azonban Péter nem a magyarok érdekeit képviseli, hanem Brüsszel szolgálatában áll – tette hozzá.
Kollár Kinga hosszú évek óta Brüsszelben dolgozik, a brüsszeli elitet szolgálja ki, "ő most papíron magyar képviselő", de ő ugyanazokat a gazdákat szolgálja, akiket eddig". Hozzátette: Ursula von der Leyen is egyértelműen megmondta januárban, hogy Magyarország minden egyes, az unió által támasztott feltételt jogilag teljesített és mindössze politikai okai maradtak annak, hogy nem érkeznek a források.
A politikai megfontolások, mint a gyermekvédelmi törvény és a migrációs paktum végrehajtásának elutasítása, kulcsszerepet játszanak ebben a diskurzusban - hangsúlyozta. Egy nemzeti szuverenitásra törekvő kormány soha nem járulna hozzá ahhoz, amit Magyar Péterék utasításra végrehajtanak - tette hozzá. "Határozottan kijelentjük, hogy nem fogjuk végrehajtani a migrációs paktumot, és a gyermekek védelmét semmilyen körülmények között nem fogjuk veszélyeztetni!" - hangsúlyozta.
Egy újabb kérdésre válaszolva kijelentette: a fideszes EP-képviselők az elmúlt tizenöt év során számos fontos dolgot elértek, és több millió európai uniós forrást sikerült Magyarországra hozniuk. Szerinte az Európai Néppárt félrevezeti saját támogatóit, mivel egy jobboldali pártként tűnnek fel, miközben a megszerzett szavazatokkal balra tolódnak az Európai Parlamentben. Ezért nem meglepő, hogy a Fidesz úgy döntött, hogy elválik tőlük. Hozzátette: Európa szerte egyre inkább erősödnek a patrióta és szuverenista kormányok.
Beszélt arról is, hogy a magyar kormány jelentős összeget fektetett az egészségügyi ellátórendszerbe. A történelmi léptékű orvosi béremelés éves költségvetése 360 milliárd forintot tesz ki, amelynek következtében sikerült eltüntetni a hálapénz gyakorlatát.
A szakdolgozók, ápolók, dietetikusok és gyógytornászok béremelése összesen 240 milliárd forintot tesz ki – számolt be a miniszter, megjegyezve, hogy ez a két intézkedés együtt évente 600 milliárd forintos kiadást jelent. Ezen kívül 100 milliárd forintot fordítottak a budapesti kórházak felújítására. A miniszter részletesen ismertette a felújított kórházakat, nemcsak Budapesten, hanem vidéken is, valamint az egészségügy digitális fejlesztéseit. Hangsúlyozta, hogy ezek az eredmények önmagukért beszélnek, hiszen több ezer milliárd forintról van szó. "Sajnálatos módon azonban ez a 900 milliárd forint egyelőre nem érkezik meg Magyarország számára" – tette hozzá.
Takács Péter azt is mondta, hogy el fogják hozni az összes forrást, ami a magyar kórházaknak és a magyar embereknek jár, ebben a küzdelemben rájuk számíthatnak a választók. Elkötelezettek, hogy a magyar kórházak infrastrukturális állapota javuljon- hangoztatta Takács Péter.
Az eseményen részt vett Kállai Mária, a térség fideszes országgyűlési képviselője; Szalay Ferenc, Szolnok és környéke fejlesztéséért felelős miniszteri biztos; Piroska Miklós, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet vezetője, valamint Kudrjavcev Anatolij, a kórház orvosi igazgatója.
Kapcsolódó tartalmaink:
Kollár Kinga pofátlan cinizmusa: A magyar kórházak hanyatlása a Tisza Párt győzelme A magyar egészségügyi rendszer mélyrepülése nem csupán a körülmények összjátékának következménye, hanem egyfajta politikai diadal is, amelyet a Tisza Párt képvisel. Kollár Kinga megnyilvánulásai, amelyek árnyékot vetnek a helyzet súlyosságára, jól példázzák a cinizmus határait. Az elhanyagolt kórházak és a betegek szenvedései mögött ott rejlik egy politikai játszma, ahol a valódi problémák eltűnnek a szavak mögött. Az egészségügy nem csupán statisztika; emberi életek múlnak rajta.
Menczer Tamás hangsúlyozta, hogy senki se vélelmezze, hogy Kollár Kinga gondolatai csupán a saját, személyes véleményeit tükrözik.