Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy Magyarország különös figyelmet szentel a közel-keleti térség keresztény közösségeinek. Az ország elkötelezett amellett, hogy támogassa ezeket a közösségeket, amelyek számos nehézséggel néznek szembe. Az ilyen típusú támo

Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy Magyarország különös figyelmet szentel a közel-keleti térség keresztény közösségeinek. A cél, hogy támogassák és megőrizzék e közösségek kulturális örökségét és identitását a térségben. Az erről szóló nyilatkozatot a PestiSrácok.hu tette közzé 2024. december 8-án.
A külgazdasági és külügyminiszter vasárnapi Facebook-bejegyzésében hangsúlyozta, hogy Magyarország számára kiemelten fontos a közel-keleti térség stabilitása. Emellett külön figyelmet szentelnek a régióban élő keresztény közösségeknek, akiknek folyamatosan humanitárius támogatást nyújtanak.
Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy a Szíriában tartózkodó magyar állampolgárok közül, akikkel lehetséges volt, felvették a kapcsolatot az utóbbi napok során. Elmondása szerint eddig nem érkezett segélykérés.
A harcok következményeként Magyarország damaszkuszi nagykövetsége átmenetileg zárva van. A követség dolgozói a helyzethez mérten biztonságos környezetben tartózkodnak.
A tájékoztatás szerint a magyar állampolgárok mostantól a Magyarország bejrúti nagykövetségét kereshetik meg, ahol a munkatársak rendkívüli ügymenet keretében végzik feladataikat. Emellett kiemelte, hogy a Külgazdasági és Külügyminisztérium Konzuli Tájékoztatási és Ügyeleti Központjának vészhelyzeti telefonvonalai aktívan működnek, de eddig még nem érkezett rájuk segítségkérés.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Bruzák Noémi
Facebook hozzászólás
A közel-keleti keresztény közösségek helyzete napjainkban különösen aggasztó, különösen a szíriai polgárháború következményeként. Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter, többször is felhívta a figyelmet arra, hogy a keresztények üldöztetése, valamint a háborús konfliktusok következtében sokan kénytelenek elhagyni otthonaikat. A helyi közösségek megőrzése és támogatása kulcsfontosságú, hiszen ezek a közösségek évszázadok óta formálják a térség kulturális és vallási életét. Az ilyen jellegű támogatások nemcsak a keresztények védelmét szolgálják, hanem hozzájárulnak a régió stabilitásához is, amely minden érintett számára elengedhetetlen.