Szájer József kifejezte, hogy "súlyos sérelmet szenvedtem el a magánszférához való jogaim megsértése révén."
Szájer József hosszú interjút adott a Telexnek, és nyíltan nehezményezte azt, ahogy az elmúlt időszakban bántak vele.
Ha alaposan átnézem ezt a 149 cikket, számos ponton felfedezem az imént részletesen tárgyalt magánélet védelmének megsértését, amely illetéktelen behatolásokat takar.
Szájer József a Telexnek nyilatkozva kifejtette, hogy véleménye szerint a lap túlságosan is nagy figyelmet szentelt politikai karrierjének megroggyanásának és az azt követő botránynak.
„Még ha el is követtem volna azokat az álszent vagy más bűnöket, amelyeket önök felsoroltak, akkor is súlyosan megsértették az én magánéletemhez fűződő jogaimat. Ebben önök is jelentős szerepet játszottak. Soha nem követtem el bűncselekményt” – jelentette ki határozottan a politikus, akit mélységesen felháborít, hogy hazugságokkal illették őt a különböző tudósításokban.
Kép forrása: MTI/Balogh Zoltán
Szájer József, a Fidesz egyik alapító tagja és korábbi EP-képviselő, 2020 decemberében feltűnő körülmények között vonult vissza a politikai színtérről. Az események akkor robbantak ki, amikor kiderült, hogy a koronavírus-járvány miatti szigorú korlátozások idején Brüsszelben melegorgián vett részt, miközben megszegte a gyülekezési szabályokat. Ráadásul a belga hatóságok drogot is találtak nála. Az idei novemberben a Szabad Európa Intézet igazgatójaként újra a figyelem középpontjába került – számolt be az Index.
Szájer József Telexnek adott interjújában azt is elmondta, hogy:
- A napokban megjelent könyvével azt akarja megmutatni, hogy ő nem egy karikatúra, nem a brüsszeli botrány határozza meg az életét, még ha az az esemény fontos és jelentős is volt az életében és a politikatörténetben. Szerinte nem egy tapasztalatlan, semmirekellő politikusnak ért véget a politikai tevékenysége, hanem valakinek, aki a harminc év alatt letett valamit az asztalra.
- A magánszférájához nincs senkinek semmi köze, sem a rendszertől függően, sem a rendszertől függetlenül, így annak nyilvános tárgyalása indokolatlan és részben jogsértő is.
Azt állítja magáról, hogy szabadságharcos, aki már 1990 óta kiáll a magánélet és a politikai szabadság mellett Magyarországon. Számára nem a brüsszeli botrány a képmutatás jelképe, hanem az a mesterkélt felháborodás, ami ezzel összefüggésben kialakult. Úgy véli, hogy Magyarországon bárki szabadon élheti az életét, és mindenki magánszféráját tiszteletben tartják – leszámítva talán az övét.
- Az alkotmánykészítés azon részében, amely szerint az anya nő, az apa férfi, ő már nem vett részt. Hogy ezzel a mondattal egyet ért-e vagy sem, azt nem akarja elárulni.
Nem volt még példa arra, hogy Magyarországon a magánszférát ilyen mértékben megsértették volna, mint ahogyan azt 2020 decemberében tapasztalta. Ekkor olyan határokat léptek át, amelyek nem voltak méltók hozzá. Ő úgy véli, hogy nem vétett bűncselekményt, csupán olyan tetteket hajtott végre, amelyekkel megingatta a választók bizalmát.
- Egy nyilatkozattal nem tudja megváltoztatni azt a mémet, ami róla kialakult, ezzel fog élni az élete végéig, ezért nem hajlandó további részleteket elárulni a brüsszeli eseményekről, nem próbálja meg magát tisztára mosni. Mindent elmondott erről a kérdésről az esemény után történt nyilatkozatokban.
- Rengeteg hazugság jelent meg róla a médiában. Brüsszeli menekülésekor az ominózus házon nem is volt eresz, ráadásul a helyszín sem az, ami megjelent a médiában.
A rendszer demokratikus jellegét, szabadságát és esetleges fideszes vonásait nem csupán a Fidesz III/III-as és III/II-es ügynökeivel való együttműködés határozza meg, hanem a lényeges kérdésekre kell fókuszálnunk. E tekintetben úgy vélem, hogy a helyzet alapvetően pozitív. A Fidesz szinte tökéletesen működik.
- Mindenki álljon ki a saját jogaiért, és így együtt egy fejlődőbb társadalmat alakíthatunk ki. Ne habozzon senki, ha úgy érzi, hogy a magánéletét sértik, hiszen a jogi lépések fontosak a személyes határok védelmében.
Orbán Viktor engedélye nélkül is visszatérhetett a közéletbe, hiszen senki sem várhatja el, hogy egy politikai szereplő örökre hallgatásra kényszerüljön. Teljesen érthető, hogy nem akarja magát a csend fogságába zárni az élete végéig.
- Magyarországon működik a jogállam. Ha a hatvanpusztai birtok, Rogán Antal és Orbán Viktor fényűző élete vagy a felcsúti stadion zavar valakit, és törvénytelennek látja azokat, akkor tegyen feljelentést. Ő a törvénysértéssel foglalkozik, nem a morális dimenzióval. Szerinte mindez az érintettek magánélete, azzal pedig ő nem foglalkozik - összegezte az Index a Szájer József által mondottakat.