Ruszin-Szendi a zsírleszívásról: A honvédelmi miniszter véleménye szerint ez a téma inkább lejárató kampány része, mintsem komoly orvosi kérdés.


Ruszin-Szendi Romulusz egy, a Facebookra feltöltött videóban reagált a Bors szerdai cikkére, amelyben a lap azt állította, hogy vezérkari főnöksége idején Ruszin-Szendin zsírleszívást hajtottak végre a TB-kártyája elszámoltatására, azzal az indokkal, hogy "a nagymértékű zsír akadályozza a tábornokot hivatalos katonai teendőinek ellátásában".

A Bors a forrásait meg nem nevezve azt is írta, hogy a beavatkozás állítólag nagy vitát váltott ki a kórház orvosai körében, mert szépészeti eljárásnak minősül, magánellátásban 6-700 ezer forintba kerül, de lap azt írja, hogy a tábornoki kérést "nem lehetett visszautasítani".

Ruszin-Szendi szerint a cikk Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter lejárató kampányának újabb eleme, amely közben törvénytelenségeket követ el és erős csúsztatásokat használ. A Tisza Párt szakértője szerint ha egy vezérkari főnök a Honvédkórházba megy ellátásra, az senki másra nem tartozik, csak rá és az orvosára.

Bízom benne, hogy a miniszter úr alapos nyomozása kiterjed arra is, miként kerültek nyilvánosságra a személyes adataim.

A korábbi vezérkari főnök felhívta a figyelmet arra, hogy ő volt az, aki bevezette a napi egy órás kötelező testnevelést. Ezen kívül havonta egyszer elment futni egy alakulattal, és egy alkalommal a Margitszigeten, egy szigetkörre csatlakozott Szalay-Bobrovniczky is.

A kör második felében azt kérte, hogy ne folytassuk a beszélgetést, mert számára ez túl feszélyező, szinte alig tudott levegőt venni. Így hát a katonákkal úgy döntöttünk, inkább tapsolni és énekelni kezdünk, hogy feldobjuk a hangulatunkat futás közben.

Ruszin-Szendi kifejtette, hogy ha a miniszter úgy érzi, akár a múltban, akár napjainkban, hogy a volt honvédségi vezető fizikai állapota nem felel meg a követelményeknek, akkor szívesen látja őt egy futó- vagy fekvőtámasz-versenyen. Még inkább örülne azonban egy televíziós nyílt vitának, ahol komoly kérdéseket tárgyalhatnának meg. Ruszin-Szendi véleménye szerint a honvédségben elérhető 800 ezer forintos fizetés valóban lehetséges, amennyiben mindent figyelembe vesznek, de...

Ha a harcoló egységek átlagos keresetét vizsgáljuk, azt tapasztaljuk, hogy bruttó szinten ez nem haladja meg a 650 ezer forintot. Érdekes, hogy egy három évtizede szolgáló törzszászlós havi bérének összege is körülbelül ezen az értéken, azaz 650 ezer forint bruttóban alakul.

Megjegyezte, hogy az a „briliáns” elképzelés, miszerint az utcáról érkező katonák 734 ezer forintos támogatást kapnak, hogy aztán a Lynx páncélozott gyalogsági harcjárművek vezetésére jelentkezzenek, bérfeszültséget teremt az állomány tagjai között.

Related posts