Az MBH Bank újonnan bevezetett mesterséges intelligencia asszisztense segítséget nyújt a vállalkozásoknak a pályázatok útvesztőjében való eligibilitás megértésében. Az E-volution platformon, a DigitalHungary keretein belül, ahol a digitális és a valós vil


Az MBH Bank bemutatja legújabb innovációját: egy AI asszisztenst, mely a mikro-, kis- és középvállalkozások számára kínál gyors és hatékony tájékozódási lehetőségeket az elérhető állami támogatásokról és a pályázati folyamatokról. A BUPA digitális platformon elérhető mesterséges intelligencia alapú szolgáltatás célja, hogy egyszerűsítse a pályázati információk feldolgozását, és lehetőséget biztosítson azok összehasonlítására. Ezzel a vállalkozók számára könnyebbé válik a sikeres forrásbevonás és az eligibilitás megértése. Ez a fejlesztés szorosan kapcsolódik az MBH Bank célkitűzéséhez, hogy innovatív digitális megoldásaival támogassa a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások ökoszisztémájának fejlődését és növekedését. Az új eszköz emellett tökéletesen illeszkedik a BUPA eszköztárába, amely a hazai vállalkozások forrásbevonási lehetőségeit hivatott erősíteni.

Az MBH Bank BUPA digitális felületén mostantól elérhető a Forrás AI Asszisztens, egy innovatív mesterséges intelligencia alapú tájékoztató eszköz. Célja, hogy világos és tömör információkat nyújtson a mikro-, kis- és középvállalkozások számára az állami támogatásokkal kapcsolatosan. A Peak Fintech és AI szolgáltató által kifejlesztett digitális asszisztens különösen a GINOP (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program) és a DIMOP (Digitális Megújulás Operatív Program) pályázataira fókuszál, és naprakész adatokat kínál, több száz előre betanított kérdés és válasz révén. Ez a megoldás az MBH Bank BUPA digitális platformjába van integrálva, és a felhasználóknak egyfajta "pályázati iránytűként" szolgál, megkönnyítve a bonyolult pályázati leírások közötti eligibilitás navigálását.

"Napjainkban számos pályázat érhető el a mikro- és kisvállalatok számára, amelyek mindegyike a vállalatok növekedési terveit hivatott támogatni. A legmegfelelőbb pályázatok kiválasztása ugyanakkor kihívás elé állíthatja a vállalkozásokat, hiszen számos szempontot szükséges mérlegelniük az igénylés előtt. Azt is látjuk, hogy egy pályázat sikeres benyújtása rendkívül összetett feladatot jelenthet a vállalkozások számára, amelynek során könnyű elveszni a részletekben. Éppen ezért az országszerte elérhető MFB Pont Pluszok, workshopjaink és a népszerű forráselőszűrő szolgáltatásunk mellett, mostantól a BUPA Forrás AI Asszisztensünk is hozzájárul a pályázati lehetőségek eredményes kiaknázásához" - fogalmazott Kiss Zalán, az MBH Bank mikro- és kisvállalati üzletfejlesztésért felelős ügyvezető igazgatója.

Az MBH Bank nem csupán finanszírozási lehetőségeket kínál, hanem kiemelkedő szerepet játszik a vállalatok eligibilitásának és tudásának növelésében is. A BUPA platform már most is számos edukációs szolgáltatást kínál, amelyek célja, hogy támogassák a vállalkozásokat a fejlődésük során. Ilyen szolgáltatások közé tartoznak a szakmai workshopok, amelyek átfogó ismereteket nyújtanak a forrásbevonás és a vállalkozásindítás világában. A nemrégiben bevezetett AI asszisztens tökéletesen kiegészíti ezeket a workshopokat, hiszen a mélyebb és összetettebb kérdések megválaszolására specializálódott, míg az előbbi az eligibilitásban és az alapvető kérdések tisztázásában segít. Továbbá, a BUPA platform digitális forráselőszűrő szolgáltatása lehetővé teszi a vállalkozások számára, hogy gyorsan és egyszerűen ellenőrizzék, hogy jogosultak-e egy adott pályázati támogatásra.

Miben segít az AI asszisztens?

Az új mesterséges intelligencia alapú asszisztens forradalmi megoldásokat kínál a pályázati folyamatok során előforduló gyakori nehézségekre. Segítségével a jogi szaknyelven íródott, sokszor zavaros és terjedelmes leírások gyorsan és érthetően összegződnek, így a vállalkozók könnyedén hozzáférhetnek a legfontosabb információkhoz, miközben csökkenthetik a hibák előfordulásának esélyét. Az AI asszisztens az összegyűjtött adatok révén gyors és hatékony összehasonlítást tesz lehetővé a különböző pályázatok között, világossá téve, hogy melyik lehetőség a legelőnyösebb számukra. Emellett a jogosultsági feltételek szűrése és a pályázati környezet változásainak folyamatos figyelemmel kísérése biztosítja, hogy a lehető legtöbb vállalkozás kihasználhassa a számukra elérhető támogatási lehetőségeket. A digitális asszisztens a BUPA platformra való regisztrációt követően azonnal használatba vehető.

"A BUPA digitális platformot azért hoztuk létre, hogy innovatív és hatékony fejlesztésekkel támogassuk a mikro- és kisvállalatok mindennapi működését, mára pedig már nagyjából 40 ezer ügyfelet számlál a platform. Ez az új innováció egy újabb fontos mérföldkő a BUPA működésében, a célunk pedig az, hogy a jövőben is tovább fejlesszük szolgáltatásainkat a vállalkozások segítése érdekében" - mondta el Kovásznai Ádám, az MBH Bank BUPA üzletágvezetője.

Az MBH Bank nem először lép a mesterséges intelligencia világába: idén februárban a Peak Fintech és AI szolgáltatóval közösen bemutatta az innovatív Munkáshitel AI Asszisztenst. Ez az új megoldás jelentősen megkönnyíti és átláthatóbbá varázsolja a kamattámogatott hitelek igénylésének folyamatát.

"Az AI-alapú megoldások nem csupán a hatékonyságot fokozzák, hanem új dimenzióba emelik az ügyfélélményt is. Örömmel tapasztaljuk, hogy az MBH Bank a Munkáshitel asszisztens sikerét követően most a KKV-k finanszírozási lehetőségeit is elősegíti ezzel a korszerű technológiával" - mondta Suppan Márton, a Peak vezérigazgatója.

Related posts