Hadházy úgy véli, hogy Orbánt még a járvány ellen harcoló kisbajcsi állattartó telepre sem engedték be, hiába próbálkozott különleges öltözetben.

A jogszabály értelmében csak azok a személyek léphetnek be a száj- és körömfájás által érintett területre, akik az állatok gyógyításában vagy ellátásában aktívan részt vesznek.
Hadházy Ákos, független országgyűlési képviselő, a közösségi médiában osztotta meg, hogy az állatorvos elutasította a miniszterelnök és a miniszter belépését a kisbajcsi állattartó telepre.
Orbán Viktor hétfőn egy videóüzenetben számolt be arról, hogy Kisbajcsra látogatott, ahol egy állattartó telepet ellenőrzött a száj- és körömfájás elleni védekezés érdekében. A miniszterelnök elmondta, hogy Nagy István agrárminiszterrel együtt értékelték a helyzetet, és megbeszélték a következő lépéseket a betegség további terjedésének megakadályozása érdekében.
Hadházy véleménye szerint az állategészségügyi törvény nem támogatja az ilyen jellegű látogatások lebonyolítását. A jogszabály világosan megfogalmazza, hogy "a lezárt területre kizárólag hatósági állatorvosi engedéllyel léphetnek be azok, akiknek jelenléte elengedhetetlen az állatok ellátása, gyógyítása, vagy más fontos ok miatt."
A miniszterelnök Facebook-oldalán számos fénykép jelent meg, ám ezek alapján nem tűnik úgy, hogy a politikai vezetők a telepen belül tartózkodnának. Sokkal inkább a kerítés mellett láthatóak, ahol gondosan felöltözve mutatják magukat.
Kerestük a Kormányzati Tájékoztatási Központot a kérdéseinkkel, amint válaszolnak, cikkünket frissítjük.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma múlt pénteken észlelte a ragadós száj- és körömfájás vírusának jelenlétét egy kisbajcsi szarvasmarhatartó telepen. Ez a súlyos és rendkívül fertőző betegség több mint ötven év után ismét megjelent Magyarország területén. Az emberekre történő átterjedése rendkívül ritka, de az állatállományban komoly következményekkel bír, mivel a már megfertőződött állatok esetében nincs lehetőség gyógykezelésre. Ezért, ha egy gazdaságban csupán egyetlen egyednél is megerősítik a betegség jelenlétét, az összes ott élő páros ujjú patás állat elpusztítása elkerülhetetlenné válik. A környéken, Bábolna mellett, közel ezer tonna állattetemet semmisítettek meg vasárnap.