Szokatlan látogató tűnt fel az ásotthalmi tanulmányi erdőben, ami még az erdészeket is váratlanul érintette - nézd meg a videót!

A Bedő Albert Erdészeti Technikum tanulmányi erdejében újabb különleges állat került lencsevégre a vadkamerának. Ezúttal egy nyest tűnt fel a felvételen, aki a nappali órákban ritkán mutatkozik. A nyest jelenléte remekül illusztrálja, hogy mennyire gazdag és sokszínű élővilággal rendelkezik az iskola környéki erdő.
Újabb izgalmas felvételt készített a Bedő Albert Erdészeti Technikum tanulmányi erdejében kihelyezett vadkamera. Egy nyest bukkant fel az egyik madáretetőnél.
Nyest jelent meg a vadkamera előtt
Ezúttal nem a megszokott vaddisznó, őz vagy dámszarvas tűnt fel a kamerán, hanem egy fürge és kíváncsi nyest. Bánhidy Zoltán, az ásotthalmi erdészeti iskola kollégiumi nevelőtanára, aki elhelyezte a felvevőeszközt, kiemelte, hogy a délutáni látogató megjelenése különösen figyelemre méltó, hiszen ez a kisragadozó ritkán mutatkozik meg a nyílt terepen – leginkább csak a padlás zörgéséből lehet következtetni a jelenlétére. Vagy éppen a szegedi Hétvezér utca lakóit tartja rettegésben, miközben kárt okoz az ott parkoló autókban.
A kis ügyes nyest mesterien rója a fák ágait, mint egy akrobatikus artista a légtérben.
A nyest Magyarországon egy elterjedt, ám titokzatos állatfaj, amely főként az éjszakai sötétség leple alatt aktív, így megfigyelése meglehetősen nehézkes. Körülbelül fél méteres hosszúságával, hosszú farkával és a mellkasán található, jellegzetes, villás fehér torokfoltjával könnyedén azonosítható. Kiváló mászóként nemcsak a talajon, hanem fákon és épületeken is otthonosan mozog, ahogyan azt a legújabb vadkamerás felvétel is bemutatja. Ez az észlelés újabb bizonyítéka annak, hogy a tanulmányi erdő egy gazdag és sokszínű ökoszisztéma, ahol számos állatfaj él és mozog szabadon - csupán ritkán kerülnek a figyelmünk középpontjába.
Az erdő mélyén a vaddisznók, dámszarvasok és más természetes lakók folyamatosan visszatérnek, mint a természet hűséges vendégei.
A vadkamera az elmúlt hónapokban rendszeresen megörökített vaddisznókat, kocát malacokkal, őzeket és dámszarvasokat is. Különösen látványosak voltak a tavaszi felvételek, amikor kismalacok követték anyjukat az etető körül. Korábban a vadkamerák embereket is rögzítettek: 2023 tavaszán például migránsok haladtak át a területen.