Íme, az 5 árulkodó jel, ami felfedi, hogy nehéz gyerekkorod volt:

Vannak olyan egyének, akik különösen fogékonyak a környezetükre, nehezen nyílnak meg mások felé, vagy apróbb dolgokra is túlérzékenyen reagálnak. Talán te is találkoztál már ilyen személyekkel – vagy esetleg magadra ismersz? Gyakran eszünkbe sem jut, hogy ezek a viselkedési minták mélyebb, gyermekkori élményekből eredhetnek.
A gyerekkor évei alapvetően meghatározzák azt, hogyan látjuk a világot, önmagunkat, és hogyan működünk kapcsolatainkban. Ha valaki biztonságot, szeretetet és elfogadást kapott, nagyobb eséllyel épít egészséges önképet és alakít ki stabil kötődéseket. Ám ha ezek az alapok hiányoztak - akár érzelmi elhanyagolás, bizonytalanság, szülői túlterheltség vagy bántalmazás miatt -, az hatással lehet a teljes felnőttkori életünkre, még akkor is, ha tudatosan nem emlékszünk minden részletre.
A nehéz gyermekkorból fakadó minták sokszor rejtve maradnak. Nem mindig könnyű felismerni őket - különösen azért, mert gyakran megtanultunk alkalmazkodni, túlélni, és "normálisan" működni a külvilág felé. De vannak olyan viselkedések, amelyek árulkodó jelek lehetnek. De nyugodj meg: az alábbi 5 jellemző nem diagnózis, és önmagukban nem feltétlenül utalnak traumatikus gyerekkorra. Ám ha több is illik rád, érdemes elgondolkodnod rajta: vajon honnan erednek ezek a minták? És hogyan tudnál gyógyulni belőlük, hogy szabadabban, teljesebben élhess?