Lehetett volna mindezt egy egyszerű kézlegyintéssel intézni? Megdöbbentő, ahogyan a Fidesz háborús előkészületei és nyilatkozatai formálják a közbeszédet.

A kormánypárti narratíva nyilvánvalóan próbálja kisebbíteni a honvédelmi miniszter háborús kijelentésének jelentőségét. Azonban, ha hozzáadunk néhány mondatot a külügyi államtitkár szavaiból, a helyzet már korántsem tűnik mulatságosnak. Ezt a fideszes politikustól hallottuk nem is olyan régen. Most akkor melyik oldal is a háborúpárti?
Csütörtök reggel 9 órakor a Magyarország hivatalos Facebook-oldalán közzétett hangfelvételen Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter kifejtette, hogy az ötödik Orbán-kormány elkötelezett egy igazán hatékony és harcképes magyar haderő kiépítése mellett. A miniszter hangsúlyozta, hogy ez a lépés a korábbi béketevékenységeinkkel való szakítást jelenti. Rávilágított, hogy a döntés hátterében egy újfajta gondolkodásmód áll, amely eltér a megszokott békementalitástól.
"Természetes volt, hogy az a folyamat, amit a nyilvánosságban fiatalításként ismertünk meg, egyszerűen ez a legegyszerűbb módja, hogy ezt megváltoztassuk. Szakítsunk a békementalitással, és átálljunk a háború felé vezető út nulladik fázisára."
"A végrehajtás feladatával dr. Böröndi Gábor altábornagyot bíztam meg, ami számomra nagy megtiszteltetés. Bízom benne, hogy ő teljes odaadással és precizitással fogja lebonyolítani ezt a folyamatot" - nyilatkozta a honvédelmi miniszter.
Hadházy Ákos független parlamenti képviselő közösségi oldalán osztotta meg gondolatait, amelyekben több lényeges összefüggésre hívta fel a figyelmet. Az alábbiakban változtatás nélkül idézzük posztját.
Milyen irányba sodródik az Orbán-kormány 2023-ban? Sajnos van egy sejtésem: egy új délszláv konfliktus körvonalazódik, amelyben a magyar diplomácia és a fegyveres erők aktívan részt vehetnek. Ijesztő, de a jelek arra mutatnak, hogy Orbán Viktor elkötelezte magát a nagyszerb ambíciók támogatása mellett, és komolyan fontolóra veszi Bosznia-Hercegovina megszüntetését.
Nemrégiben beszámoltam arról, hogy Magyar Levente külügyi államtitkár Boszniában kijelentette: Magyarország beavatkozik a boszniai eseményekbe, amennyiben bármilyen konfliktusra sor kerül. A helyzet aggasztó, hiszen a szerb fél már a békemegállapodás felrúgásához és a föderációból való kilépéshez közelít – hívja fel a figyelmet Hadházy.
"A boszniai lapok egyöntetűen idézték Magyar Leventét, aki szerint "Magyarország nem marad kívülálló. Önökkel és a Szerb Köztársaság népével vagyunk." Ha ehhez hozzátesszük, hogy Orbán Banja Lukába küldte a TEK-et, hogy Dodik személyes testőrségeként szolgáljanak, illetve szorosabb katonai együttműködésről állapodott meg Szerbiával is, akkor tényleg kezdhetünk aggódni amiatt, hogy a nagy békeharcos háborúba viszi Magyarországot a Balkánon.
Különös, hogy mennyire visszhangtalan maradt ez az egészen botrányos kijelentés itthon, de ha most ezt odatesszük Szalay-Bobrovniczky kaszinóminiszter 2023-as szavai mellé, talán összerakja mindenki a képet és megérti, milyen nagy veszélyben vagyunk!
Fedezd fel a részleteket a legutóbbi bejegyzésemben, ahol Magyar Levente háborúpárti megnyilvánulásait elemeztem: itt találod!
Sajnálom, de nem tudom közvetlenül megnyitni vagy átkonvertálni a megadott link tartalmát. Azonban szívesen segítek abban, hogy a Hadházy Ákos által közzétett posztot egyedivé tegyük. Kérlek, írd le a poszt főbb pontjait vagy a témát, amiről szó van, és segítek átfogalmazni vagy újraírni!
Melyik kifejezés váltja ki a legnagyobb félelmet? Valószínűleg ez: "MAGYARORSZÁG BEAVATKOZIK A BOSZNIA-HERCEGOVINAI ESEMÉNYEKBE, HA OTT BÁRMILYEN KONFLIKTUS TÖRNE KI." Továbbá: "Magyarország nem maradhat kívülálló." Ezek a megnyilatkozások nem csupán hazánk védelméről szólnak, hanem arról, hogy idegen országok konfliktusaiba lépnénk be. Kérdés, ki állna a háború élére Magyarország részéről? Valóban ezt akarjuk? (Fotó: MTI, Hadházy Ákos - Facebook)