Egészen különös események zajlanak az állásinterjúk világában – Észak-Korea titkos terveket sző.


A brit HR-szakembereket Észak-Korea miatt figyelmeztették.

A brit vállalatokat arra ösztönzik, hogy IT-pozíciók betöltése során videó- vagy személyes interjúkat tartsanak, hogy megelőzzék az észak-koreai álalkalmazottak felvételét.

Elemzők megállapítása szerint az Egyesült Királyság célterületté vált a Észak-Korea által alkalmazott ál-IT szakemberek számára. Ezek a munkavállalók jellemzően távmunkában dolgoznak, ami lehetővé teszi számukra, hogy elkerüljék a lelepleződést, miközben jövedelmüket a Kim Dzsongun vezette rezsimhez juttatják el.

A Google legújabb jelentésében aggasztó információkat tárt fel: tavaly egy észak-koreai munkavállaló legalább 12 eltérő személyazonosságot használt különböző európai és amerikai munkavállalási lehetőségekhez. Ezek a jelentkezések főként a védelmi ipar és a kormányzati szektor területeire irányultak. Emellett egy új, egyre inkább elterjedt taktika is megjelent, mely szerint az álcázott szakemberek azzal fenyegetőznek, hogy ha elbocsátásra kerülnek, akkor érzékeny vállalati adatokat szivárogtatnak ki.

John Hultquist, a Google fenyegetés-elemző csoportjának vezető szakértője a Guardiannek azt mondta: Észak-Korea azután fordult Európa, azon belül is főként az Egyesült Királyság felé, hogy az Egyesült Államokban nehezebbé vált ez a csalási módszer.

A csalás gyakran "segítőkön" keresztül valósul meg - olyan személyeken, akik fizikailag jelen vannak abban az országban, ahol a cég - tudtán kívül - alkalmazza az észak-koreai ügynököt. Ezek a segítők biztosítják például a hamis útleveleket és a hivatalos postacímet, ahová a felvétel után a cég elküldi a munkavégzéshez szükséges laptopot.

Ezt a laptopot aztán olyan személy használja, aki rendszerint nem is abban az országban él, ahol a segítő. Emellett az álalkalmazottak kihasználják azokat a munkahelyeket is, amelyek lehetővé teszik a saját eszköz használatát, mivel ezek nehezebben követhetők nyomon.

Kiemelte, hogy amennyiben a vállalatok személyesen vagy videóhívás formájában végeznék az állásinterjúkat, az komoly akadályt jelentene az észak-koreai munkavállalók toborzásában.

Related posts