Moszkvában feszültség tapasztalható Trump béketerve kapcsán: a vélemények szerint ez nem elegendő, és a háború továbbra is tart.


Popov megjegyzi, hogy Donald Trump amerikai elnök béketerveinek alapjait figyelembe véve, a vezető két fő pontra összpontosít: a területi viták rendezésére és Ukrajna NATO-tagságának kérdésére. A tervek szerint Trump hajlandó lenne a Krím félszigetet az orosz hatóságoknak átadni, ezzel hivatalosan is elismerve az orosz fennhatóságot. Ezen kívül "ideiglenesen" átengedné az oroszoknak az elfoglalt kelet-ukrajnai területeket, anélkül, hogy ezeket hivatalosan Oroszország részeként ismerné el. Emellett Ukrajna NATO-ba való felvételét sem támogatná.

Popov emlékeztet arra, hogy a "különleges művelet" elindulásakor három fő célkitűzés állt a középpontban: Ukrajna semlegessé tétele, a demilitarizálás, valamint az ország "nácimentesítése".

Az orosz újságíró szerint a területek elfoglalása és megtartása eredetileg nem volt Moszkva célja. Popov azon ritka személyek egyike, aki pontosítja, mit kell érteni nácimentesítés alatt: úgy látja, ez az ukrán háborús bűnösök megbüntetését, illetve ukrajnai döntéshozók leváltását jelenti, mindemellett a "köztudat átformálása" is szükséges szerinte Ukrajnában.

Az orosz újságíró kifejezi aggodalmát amiatt, hogy Donald Trump mostanság egyáltalán nem szentel figyelmet a nácimentesítés és a demilitarizáció témáinak.

így lényegében a háború "alapvető okaiból" kettő nem oldódik meg.

Popov véleménye szerint Donald Trump béketervei valószínűleg nem találják meg a fogadtatásukat Vlagyimir Putyin részéről. A háború továbbra is folytatódni fog, amíg a "különleges művelet" el nem éri a kitűzött céljait.

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője ma szintén kifejtette véleményét a témában, hangsúlyozva, hogy számos kérdés még mindig megvitatásra vár a háborúval kapcsolatban. Kifejtette, hogy a konfliktus rövid távon nem várhatóan fog rendeződni.

Related posts