A Borsod Online-on megjelent beismerő nyilatkozat szerint a kormány elismeri, hogy a "luxizás" következtében nem álltak rendelkezésre források az egészségügyi rendszer fejlesztésére. Ez a kijelentés új fényt vet a költségvetési prioritásokra, és arra figy

Milliárdos hiány, lepusztult kórházak és iskolák: a kormány kommunikációja most éppen azokat a súlyos problémákat hozza a nyilvánosság elé, amelyeket saját döntéseivel teremtett meg. Ez a helyzet Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is érezhető.
A magyar kormány továbbra is elkötelezett az egészségügyi fejlesztések iránt, ám Brüsszel az uniós finanszírozás leállításával komoly akadályokat gördít a már előkészített beruházások megvalósítása elé. A Tisza Párt EP-képviselője üdvözli ezt a helyzetet - olvasható a boon.hu egy korábbi cikkében. Az írás alapos átolvasása után azonban nehéz nem úgy értékelni mindezt, mint egyfajta beismerő vallomást.
A "luxizás" jelensége és a kormányhoz közel álló egyének meggazdagodása következtében az egészségügyi és oktatási szektorok fejlesztésére szánt források jelentősen megcsappantak. Ezért nem meglepő, hogy az Európai Unió úgy döntött, felfüggeszti a támogatások kifizetését, hogy ezzel megakadályozza, hogy azok a NER-elit zsebébe kerüljenek. A kormány, ahogyan a boon.hu is megjegyzi, más nézőpontból közelíti meg ezt a kérdést.
A megyei lap a cikkében tételesen felsorolja, melyek azok a beruházások, amelyek a visszatartott pénzek miatt nem tudnak megvalósulni, kiemelve például a GYEK 411 milliós további fejlesztését. Egyébként nemrég éppen a GYEK felújításán pózolt a fideszes elit, ami szintén uniós pénzből valósult meg.
"Aki nem jár csukott szemmel, az naponta találkozik azokkal a területekkel Miskolcon, amelyek évek vagy évtizedek óta fejlesztésre várnak" - fogalmazott lapunknak Szarka Dénes, független miskolci önkormányzati képviselő. "Lerohadó kórházi épületek, széteső iskolák, kráterekkel teli utak hívják fel a figyelmet arra, hogy honnan hiányzik az a pénz, amiből a NER elitje felfoghatatlan mértékben meggazdagodott."
A képviselő szerint az Orbán-kormány most épp azokat az állapotokat mutogatja riportsorozatokban, amelyeket maga idézett elő a közpénzek rendszeres "eltérítésével" és az önkormányzatok kiüresítésével.
Szarka Dénes úgy véli, hogy aggasztó jele a kétségbeesésnek, hogy a kormányzati propaganda olyan fáradhatatlanul tálalja azokat az intézményeket, ahol nyilvánvalóan milliárdok tűntek el. "Csak néhány hónapja a miniszterelnök még azt ígérte, hogy hozzáférhetünk az EU-s támogatásokhoz" - tette hozzá.
Szarka Dénes véleménye szerint a helyzet komikus abszurditása abban rejlik, hogy a Fidesz támogatói is kénytelenek szembesülni a "rohadó közintézményekkel", amelyeket a kormány igyekszik politikai ellenfelei nyakába varrni.
A képviselő szerint nem a Tisza Párt miatt omlik az egészségügy, hanem azért, mert a kormány 15 évig luxusberuházásokra, propagandára és oligarchák gyarapítására költötte a rendelkezésre álló hazai és uniós forrásokat.
Szarka Dénes véleménye szerint, ha a FIDESZ-KDNP politikai stratégiája így folytatódik, akkor a kormány népszerűsége olyan mértékben csökkenhet, hogy a vezetés végső megoldásként a választási rendszer manipulálásához, vagy akár a legnagyobb ellenfél jogi eszközökkel történő kiszorításához folyamodhat. Ez a forgatókönyv pedig elvezethet bennünket ahhoz, hogy a magyar politika az orosz, belorusz vagy török "demokráciák" sorába álljon. Szarka egy provokatív gondolatkísérletre is felhívja a figyelmet: vajon melyik forgatókönyv valószínűbb? Egy sima hatalomátadás Orbán Viktortól, vagy a fenti drámai események bekövetkezése?