Az Európai Unió vállalkozásainak körülbelül egyötödét már célba vették a kiberbűnözők, ami komoly aggodalmakat vet fel a digitális biztonság terén.


Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett kibervédelmi cég, a ViVeTech Nyrt. a kiberbiztonsági technológiák fejlesztésével foglalkozó Clarabot Zrt.-vel. Ennek értelmében a ViVeTech Nyrt. egyrészt részesedést szerezhet a Clarabot Zrt.-ben, másrészt ezen együttműködésre alapozva megkezdi egy, az adat- és videókommunikációs folyamatok, illetve az adattárolás területén egyedülálló kibervédelmi eszköz, a ViVeSecBox nemzetközi piaci bevezetését is.

Az Eurostat által végzett felmérés alapján 2021-ben az uniós vállalkozások, amelyek legalább 10 alkalmazottat foglalkoztattak, több mint 20%-a (22%-a) szembesült olyan biztonsági incidensekkel, amelyek következményeként adatvesztés, rongálódás vagy bizalmas információk nyilvánosságra kerülése történt.

A ViVeTech tapasztalatai alapján egyre inkább aggasztó jelenséggé válik, hogy a zsarolóvírusok és adathalász támadások nem csupán a nagyvállalatokat, hanem a mikro-, kis- és közepes vállalkozásokat is sújtják. Ezek a cégek gyakran nincsenek megfelelően felkészülve az ilyen típusú kibertámadásokra. Az EU kiberbiztonsági jogszabálycsomagja, a NIS2 bevezetése azonban arra ösztönzi őket, hogy fokozzák az online fenyegetésekkel szembeni védekezésüket – hangsúlyozza a cég legfrissebb sajtóközleménye.

A ViVeTech legújabb innovációja, a ViVeSecBox, nem csupán a kritikus infrastruktúra-szolgáltatók igényeit szolgálja ki, hanem kifejezetten a kis- és középvállalkozások, valamint a bizalmas adatokat kezelő magánszemélyek számára is hatékony megoldásokat kínál. Ezekben a szegmensekben gyakran gyengébb a kiberbiztonsági védelem, ami különösen aggasztó a távoli munkavégzés, a külső hozzáférési jogosultságok és a videokonferenciák elterjedése miatt, amelyek jelentősen növelik a kiberfenyegetések kockázatát.

A ViVeSecBox nem csupán egy egyszerű szoftveres megoldás, mint sok más a piacon, hanem egy innovatív célhardver is, amelyet a felhasználók saját infrastruktúrájában helyezhetnek el. Ez a megoldás lehetővé teszi az információbiztonsággal kapcsolatos dokumentumok és adatok biztonságos tárolását, garantálva ezzel a maximális védelmet. A ViVeTech és a Clarabot között létrejött együttműködési megállapodás alapján a ViVeSecBox nemzetközi bevezetése megkezdődik; a fő célkitűzés az Európai Unió piacának meghódítása, különös figyelemmel Németországra és a kelet-közép-európai országokra.

Az együttműködési megállapodás keretében a ViVeTech Nyrt. lehetőséget kap arra, hogy Clarabot-részvényeket vásároljon a cég többségi tulajdonosától, legfeljebb 10 százalékos tulajdoni részesedésig.

A 2011-ben megalapított ViVeTech Nyrt., amely magyar tulajdonban áll, jelentős szereplője a kibervédelemnek, különösen a hazai és nemzetközi kritikus infrastruktúra-szolgáltatók, így például az egészségügyi, közlekedési és közigazgatási szektor számára. A vállalat célja, hogy támogassa ügyfeleit a kibertámadásokkal szembeni védekezésben. 2023-ban a cég árbevétele 20%-os növekedést mutatott, míg az idei év első hat hónapjában a bevétel 82%-kal emelkedett, elérve a 742,4 millió forintot, szemben az előző év azonos időszakában regisztrált 408,6 millió forinttal.

A ViVeTech részvénye 2022. május 31-én debütált a Budapesti Értéktőzsde Xtend piacán, amely a középvállalatok számára készült. Jelenleg a társaság közkézhányada 23,11 százalékot tesz ki. Az idei év során a ViVeTech részvénye körülbelül 27 százalékos növekedést mutatott, legutolsó záróára pedig 230 forintot ért el.

Related posts