Sebastian Kurz egyértelműen kifejtette álláspontját a migrációval kapcsolatban, hangsúlyozva annak negatív hatásait, míg az Északi Áramlat kapcsán kiemelte, hogy az egy jövedelmező üzleti lehetőség volt. A német politikai színtér reakcióját is figyelembe


A volt osztrák kancellár nem zárja ki, hogy még visszatérjen a politikába.

Sebastian Kurz, a korábbi osztrák kancellár, a legutóbbi Tagesschau közéleti műsor vendége volt, ahol számos aktuális témát érintettek, többek között Donald Trump lehetséges újraválasztását és a világot sújtó válságokat. A műsor során szóba került Angela Merkel, korábbi német kancellár, akiről Kurz elmondta, hogy tiszteletteljes viszonyt ápol vele, még ha politikai nézeteik néha eltérnek is, különösen a migráció kérdésében. Kurz kritikát fogalmazott meg Merkel 2015-ös migrációs politikájával kapcsolatban, hangsúlyozva, hogy ennek hosszú távú következményei már most is érzékelhetők, például a városok és iskolák átalakulásában, valamint az antiszemita incidensek számának emelkedésében.

Sebastian Kurz elmondta,

Szerinte az amerikai választók őt az üzeneteinek tartalmával kapcsolatosan támogatták, különösen az illegális migráció szigorításának és a nemzeti szuverenitás megóvásának hangsúlyozása miatt.

Kurz az Északi Áramlat-2 projekt kapcsán úgy nyilatkozott, hogy nem tekinti hibának az üzletet Oroszország vonatkozásában. Akkoriban a cél az volt, hogy biztosítsák az európai lakosság számára a megfizethető energiaellátást, ami kulcsfontosságú volt Európa gazdasági stabilitása és versenyképessége szempontjából. A politikus aggodalmának adott hangot azzal kapcsolatban, hogy az európai gazdaság komoly veszélyekkel néz szembe, különösen az Egyesült Államok és Kína energiaáraihoz viszonyítva, amelyek folyamatosan emelkednek. Az orosz gáz körüli diskurzust "képmutatónak" nevezte, hiszen a nyugat-európai országok továbbra is jelentős mennyiségű orosz gázt használnak. Emlékeztetett arra is, hogy Ukrajna számára is jövedelmező volt az orosz gáz tranzitja, mivel jelentős tranzitdíjakra tett szert.

- mondat. Hozzátette: "nem kell szakértőnek lenni ahhoz, hogy tudjuk, hogy a versenyképesség így nem működhet, azaz a magas adók, a magas munkaerőköltségek, a sok bürokrácia és a magas energiaköltségek kombinációja azt jelenti, hogy gazdaságilag egyszerűen nem vagyunk többé versenyképesek."

Related posts