A legfelsőbb bíróság előtt Georgescu elnökválasztási ügye bontakozik ki.

Călin Georgescu megérkezett a legfelsőbb bíróságra, ahol a választási ügyben benyújtott fellebbezését tárgyalják, miután korábban a táblabíróság elutasította az elnökválasztás érvénytelenítése elleni keresetét. Támogatói csütörtökön a Legfelsőbb Bíróság előtt gyűltek össze, ahol Georgescu nevét skandálják.
Călin Georgescu és a Koalíció a jogállam védelmében nevű civil szervezet jogi lépéseket tett a Központi Választási Iroda (BEC) ellen. A per alapját az képezte, hogy a BEC az alkotmánybíróság határozatára hivatkozva érvénytelenítette az első forduló eredményét, és elrendelte az elnökválasztás megismétlését. A civil szervezet keresetében a legfelsőbb bíróságtól kérte a BEC 2024/231-es és 2024/232-es számú döntéseinek érvénytelenítését, amelyek a teljes elnökválasztási folyamatot érintették, így megkérdőjelezve a választások lebonyolításának jogszerűségét.
Georgescuék nem csupán a BEC-et perelték be, hanem a védelmi minisztériumot, a hadsereg vezérkarát, a kormányt, a legfőbb ügyészséget, az alkotmánybíróságot, a Román Hírszerző Szolgálatot, továbbá Klaus Iohannis államfőt és Elena Lasconit, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnökét is célkeresztbe állították. Eredeti keresetüket a legfelsőbb bírósághoz nyújtották be, azonban az bíróság elutasította az ügy elbírálását, és a bukaresti ítélőtáblának utalta át az ügyet.
Cristina Ardeleanu bíró ítélete arra a megállapításra épült, hogy az elnökválasztás érvénytelenítése során a Központi Választási Iroda (BEC) a december 6-i alkotmánybírósági határozatot hajtotta végre. Az alkotmánybíróság döntései véglegesen kötelező érvényűek, ezért nem vitathatók bírósági úton. Az indoklásban a bíró hangsúlyozta, hogy a BEC eljárása nem sértette az állampolgárok alkotmányos jogait, beleértve a választójogot és a választhatóság jogát. Ezen kívül arra is kitért, hogy miután az alkotmánybíróság közzétette az elnökválasztás érvénytelenítéséről szóló határozatát, a kormány számára már nem állt fenn jogi alap a második elnökválasztási forduló megszervezésére.
A legfrissebb hírek szerint az alkotmánybíróság december 6-án hatályon kívül helyezte az elnökválasztás első fordulójának eredményeit, így a teljes választási folyamatot újrakezdik. A döntés meghozatalához a Román Hírszerző Szolgálat (SRI), a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE), a Belügyminisztérium és a Különleges Távközlési Szolgálat (STS) által készített jelentések szolgáltatták az alapot. A dokumentumokból kiderült, hogy Călin Georgescu független jelölt súlyosan megsértette a kampányfinanszírozásra vonatkozó jogszabályokat, mivel az Állandó Választási Hatóságnak (AEP) 0 lej kampányköltséget jelentett be, miközben TikTok-kampányának költsége egymillió euróra rúgott.
A dokumentumokban említést nyert, hogy egy külföldi állami kiberszereplő beavatkozott a választások lebonyolításáért felelős távközlési és informatikai rendszerekbe. Ezen felül Románia a folyamatosan terjeszkedő orosz hibrid hadviselés egyik kiemelt célpontjává vált.