A jövő munkahelyei: a dolgozói jólét és nemzetközi trendek – Készülj fel a 15. Év Irodája Konferenciára és Díjátadóra!

Kőszeg, ez a festői kisváros, a Nyugat-Dunántúlon található, pontosabban Vas megyében. Most pedig nézzünk meg hat érdekes kérdést a magyar földrajz területéről, amelyekre érdemes tudni a választ: 1. Melyik a legnagyobb magyar folyó, és hol találkozik a Dunával? 2. Hol helyezkedik el a Balaton, és miért nevezik a magyar tengernek? 3. Melyik hegység húzódik az ország észak-nyugati részén, és mi a legmagasabb csúcsa? 4. Melyik város a magyar főváros, és milyen fontos történelmi események kapcsolódnak hozzá? 5. Melyik megyében található Eger, és miért híres a borairól? 6. Melyik természetvédelmi terület található a Hortobágyon, és milyen állatfajokat lehet ott megfigyelni? Ezek a kérdések nemcsak szórakoztatóak, hanem segítenek jobban megérteni Magyarország változatos tájait és kultúráját is.
Az Év Irodája Konferencia és Díjátadó idén különleges mérföldkőhöz érkezik, hiszen 15 éves fennállását ünnepli. Az elmúlt másfél évtized alatt ez a rendezvény a magyar ingatlan- és irodapiac, valamint a munkahelyi kultúra egyik meghatározó eseményévé vált, komoly hatással a szakma fejlődésére. A jubileumi eseménynek a gyönyörű budapesti Várkert Bazár ad otthont, ahol április 30-án várják az érdeklődőket.
"Az idei esemény célja, hogy bemutassa a munkaterek átalakulását a technológiai fejlődés, a társadalmi elvárások és a munkaerőpiaci trendek hatására. A szakmai program során olyan előadók osztják meg tapasztalataikat és vízióikat, akik a leginnovatívabb vállalatok élén állnak, és meghatározó szereplői a nemzetközi irodakultúrának" - nyilatkozta Fodor Dániel, Az Év Irodája Kft. ügyvezető igazgatója.
Az Év Irodája Konferencia & Díjátadó a legfrissebb iparági gondolatok és kapcsolatok fóruma, az esti díjátadó mellett szakmai kiállítások és konferencia-programok is lesznek - érdemes jelen lenni.
Hazai és nemzetközi előadók, külön színpad a jóllétért
A konferencia lenyűgöző előadásai között kiemelkedik Cassandra Charles (Genesys) prezentációja, aki az Egyesült Államokból érkezik hozzánk. Ő betekintést ad abba, hogyan formálódnak az irodaterek világszerte, és miként lehet egyszerre kreatív, fenntartható és teljesítményorientált munkakörnyezetet létrehozni. Az Egyesült Királyságot is képviselik neves előadók: Carolyn Creswell (Hustle House) a vezetői gondolkodásmód változásait és a hibrid munkavégzéshez való alkalmazkodást elemzi, míg Hana Grey (The Office Management Group) az irodavezetés jövőjéről, a technológiai eszközök szerepéről és az üzleti célokkal összhangban álló működés lehetőségeiről osztja meg gondolatait.
A hazai szcéna is rangos neveket vonultat fel: a "Vitashow: irodadesign vs. praktikum" panelbeszélgetésen a résztvevők (Dr. Dúll Andrea, az ELTE professzora és Déri Bea, a CPI PR, Marketing & Design igazgatója) arra keresik majd a válaszokat: mi a fontosabb: a brand vagy a munkavállalói jóllét, valamint mire költsön egy cég: jó székre vagy dizájnos közösségi térre? Míg a BAM Group társalapítója, Dr. Orosz Tibor arról beszél majd, hogy a mesterséges intelligencia (AI) hogyan alakítja át az irodákat - a hibrid munkamodelltől és az irodamenedzsmenttől kezdve a HR-en, a vezetői döntéseken és a munkavállalói jó(l)léten át. Vanyi Raymond (CEO, SuperiorPentest) előadásában bemutatja, miként válhatnak kiberbűnözők, hackerek áldozatává az irodák és épületek informatikai rendszerei, valamint tanácsokat is ad arra vonatkozóan, hogy hogyan védhetik ki ezeket a támadásokat a cégek.
Az idei év egyik újdonsága a "Dívány stage by CPI Club", amely a dolgozói jóllét témáját járja körül. Itt olyan témák kerülnek előtérbe, mint a mentális egészség megőrzése, a munkavállalói elégedettség növelése, az inkluzív vállalati kultúra, vagy épp az, hogyan lehet a modern munkahely támogató és inspiráló közeg egyszerre. A programban képviseltetik magukat pszichológusok, HR-szakemberek és olyan cégek képviselői, akik a jólléti kultúrát már sikeresen integrálták működésükbe.